20 Tem, 2018

Dekolte sütyen nedir?

Paylaşan: Admin Admin İçinde: KADINCA Yorum: 0

Dekolte sütyen; her türlü dekolte kıyafeti giyilebilir hale getirebilen, sütyen çeşitlerinden bir tanesidir. Çeşit çeşit özellikte olması bakımından birçok farklı dekolte türüyle kullanılabilir farklı modelleri bulunur. 

Dekolte sütyen; her türlü dekolte kıyafeti giyilebilir hale getirebilen, sütyen çeşitlerinden bir tanesidir. Çeşit çeşit özellikte olması bakımından birçok farklı dekolte türüyle kullanılabilir farklı modelleri bulunur. 

NEDEN DEKOLTE SÜTYEN?

 Dekolte sütyen; her türlü dekolte kıyafeti giyilebilir hale getirebilen, sütyen çeşitlerinden bir tanesidir. Çeşit çeşit özellikte olması bakımından birçok farklı dekolte türüyle kullanılabilir farklı modelleri bulunur. 

Dekolte sütyen seçimi yaparken; kullanacağınız elbise uygun modelleri seçmeniz gerekiyor.

    -Eğer; sırt dekolteli bir elbise ya da badi kullanacaksanız, pek fazla alternatifiniz bulunmuyor. Sırtı, şeffaf olan sütyenler kullanmanız gerekecek. Ancak, tıpkı şeffaf askılar gibi, şeffaf sırt bölümü de her kadının beğenisini karşılamıyor. Bu durumda, dilerseniz farklı dizaynlara sahip olan sütyenleri kullanabilirsiniz. Örneğin; birden fazla çapraz askısı bulunan, kıyafetinizle uyumlu renklere sahip bir sütyen hiç de fena durmayacaktır. Hele ki, kıyafetiniz abiye ve sütyenin sırt kısmındaki ipler de dantel ise; adeta farklı bir tasarım ortaya çıkar.
    -Göğüs kısmı dekoltesi bulunan bir sütyende ise; dekoltenin derinliğine göre hareket etmelisiniz. Hafif dekolteler için; yalnızca sütyenin cuplar arasındaki bölümünün daha çok v kesimine sahip olması yeterli olurken, derin dekolteler için ise; göğüsler arasındaki bölümün şeffaf olması tercih edilir. Bu şeffaf sütyen, sırtta olduğu kadar belli olmayacaktır. Özellikle, hoş bir aksesuar kullanılırsa, görüntünüz çok daha şık olabilir.

Göğüsleri iri göstermek artık birçok çeşidi olan iç çamaşırlarıyla çok kolay. Önemli olan, bunu doğal bir görünüm vererek sağlamanız ve bu da biraz özen istiyor. Göğüsleri iri göstermek için destekli, jel dolgulu sütyen modellerini kullanabilirsiniz ama seçiminizi iyi yapmalısınız.

Destekli Sütyen Modelleri

Destekli sütyen modelleri balenlerle daha amacına uygun olarak üretilmekte. Hem balen hem destek bir arada kullanıldığında göğüsler daha iri durmasına ek olarak dik görünür. Sütyen içine kendi imkânlarınızla parçalar eklemek kesinlikle yanlış bir uygulama olup; doğallıktan sonra derece uzak. Ayrıca göğüslerin daha büyük görüneceğini düşünerek kendi bedeninizden büyük sütyenlerden de uzak durmalısınız.

Destekli Sütyen Nedir?

Sütyenin kabının iç kısmında, alt bölgeye süngerimsi bir parça eklenerek hazırlanan sütyenlerdir. Bu sütyenler alt kısmında teller ile desteklenir ve sünger ile verilen dolgunluk göğsün daha dik ve dolgun görünmesini sağlar. Bu tür sütyenlerin iç kısımları genellikle pamuklu kumaşlardan hazırlanmakta. Dolayısıyla sağlık için herhangi bir zarar teşkil etmezler. Ancak kendi rahatlığınız için sütyeni dışarıdan geldiğinizde daha rahat, tamamı penye sütyenlerle değiştirmeniz gerekebilir.

Destekli Sütyen Kullanımında Dikkat Edilecekler

Kullanım esnasında özel olarak dikkat etmeniz gereken bir husus yoktur ama çamaşırı yıkama esnasında özen göstermelisiniz. Destekli sütyenleri kesinlikle sütyen yıkama topu içerisinde yıkamalısınız. Çünkü süngerli yapı çamaşır makinelerinde kolayca bozulabilmektedir. Eğer makinede yıkamayı tercih etmezseniz; elde yıkama esnasında sütyenin şeklini bozacak aşırı hareketlerde bulunmamanız gerekir. Kurumaya doğal haliyle bırakmalı; sütyen kabı üzerinden mandallama yapmamalısınız.

Jel Dolgulu Sütyen Modelleri

Bu tür sütyenler de göğsün daha büyük, dolgun görünmesine yardımcı olmak amacıyla üretiliyor. Ancak üretilmesinde, klasik destekli sütyenlerden farklı bir teknoloji kullanılmıyor.

Jel Dolgulu Sütyen Nedir?

Sütyen kabının iç bölgesine, göğsün daha büyük ve dolgun görünmesini sağlamak amacıyla jel dolgu uygulamak suretiyle destek verilmiş sütyen modelleridir. Destek olarak hazırlanan kısımda jel kıvamında özel bir malzeme bulunur. Kullanılan bu malzemenin sağlık açısından bir zararı olmadığı biliniyor. Bu nedenle gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Üstelik jel dolgulu sütyenlerin günlük hayatta kullanmanın göğüslerin sarkmasını geciktirdiği yapılan araştırmalarla belirlenmiş durumda.

Jel dolgulu sütyenler düşünüldüğü her darbede kolaylıkla zarar görecek modeller değil. Birçok darbeye karşı dayanıklı. Yine de ciddi sorunlarla karşılaşmamak adına bu tür ürünler satın alırken; uzuca kaçmamalı, kaliteye dikkat etmelisiniz.

Jel Dolgulu Sütyen Kullanırken Dikkat Edilecekler

Sütyen kabının içinde bulunan malzeme jel kıvamında olduğu için hem kullanırken hem temizleme aşamasına dikkat gerektiren bir modeldir. İç bölgedeki bu jel madde, her ne kadar darbelere dayanıklı olsa da alınacak ciddi bir darbe, yanıcı maddeye maruz ya da kesici aletle müdahale desteğin patlamasına ve jelin akmasına neden olabilir. Bunun dışında jel dolgulu sütyenlerin yıkama aşamalarına dikkat etmelisiniz. Bu tür sütyenlerin birçoğu çamaşır makinesinde yıkanabilir özellikte üretilmekte ama kesinlikle sütyeni doğrudan makinenin içine atmamalısınız. Sütyen yıkama topu içinde yıkamanız sütyenin korunması bakımından önemli bir ayrıntı. Aksi halde jelin patlaması söz konusu olabilir ki böyle bir durumda hem sütyeniniz zarar görür hem de makinedeki diğer çamaşırları riske atmış olursunuz.

Jel Dolgu Sütyen mi? Destekli Sütyen mi?

Her iki sütyenin de amacı göğsün daha büyük görünmesini sağlamakta. bu anlamda tereddüt etmeden iki modeli de kullanabilirsiniz. Ancak klasik destekli sütyenler, jel dolgulu sütyenlerin yanında çok daha kullanışlı. Destekli sütyenler, jel dolgulu sütyenin ihtimal dâhilindeki tehlikelerinden uzak. Günlük hayattaki kullanıma daha olduğu söylenebilir.

Yorumlar

Yorum Bırakın