20 Tem, 2018

Destekli sütyen nedir?

Paylaşan: Admin Admin İçinde: KADINCA Yorum: 0

Destekli sütyen ne demek? Çoğu kişi destekli sütyeni,  silikonlu sütyenlerle karıştırır.  Destekli sütyenler, yalnızca küçük göğüslü kadınlar için üretilen modeller değildir. Göğüslerinde sarkma olan kadınlar tarafından da sıkça kullanılır. Sütyenin, alt ve yan kısımlarında bulunan dolgu, göğsü sıkıştırarak yukarı doğru kaldırır. Kaldırma özelliği nedeniyle, push up ve dolgulu sütyen adı ile de bilinir.

Destekli sütyen ne demek? sorunun cevabını yanlış bilir ve silikonlu sütyenlerle karıştırır. Destekli sütyenler, yalnızca küçük göğüslü kadınlar için üretilen modeller değildir. Göğüslerinde sarkma olan kadınlar tarafından da sıkça kullanılır. Sütyenin, alt ve yan kısımlarında bulunan dolgu, göğsü sıkıştırarak yukarı doğru kaldırır. Kaldırma özelliği nedeniyle, push up ve dolgulu sütyen adı ile de bilinir.

Destekli sütyen ne demek?

Çoğu kişi destekli sütyeni,  silikonlu sütyenlerle karıştırır.  Destekli sütyenler, yalnızca küçük göğüslü kadınlar için üretilen modeller değildir. Göğüslerinde sarkma olan kadınlar tarafından da sıkça kullanılır. Sütyenin, alt ve yan kısımlarında bulunan dolgu, göğsü sıkıştırarak yukarı doğru kaldırır. Kaldırma özelliği nedeniyle, push up ve dolgulu sütyen adı ile de bilinir.

Destekli sütyenler, göğsü 1 beden kadar daha büyük görünüme ulaştırır. Kimi modellerde bu 2 bedene kadar çıkabilir.

Destekli Sütyenin Avantajları

    -Eğer göğüslerinizin ölçüsünden memnun değilseniz, destekli sütyenler sayesinde göğüslerinizi daha dolgun gösterebilirsiniz.
    -Göğüslerinizde sarkma varsa, push up sütyenler sayesinde bu görüntünün önüne geçebilir ve daha dik göğüslere sahip olabilirsiniz.
    -Özellikle dar kıyafetler giydiğinizde, göğüsleriniz çok daha biçimli görünür. Desteksiz sütyenlerde oluşacak sütyen şeklinin bozulması nedeniyle ortaya çıkan çukurumsu görüntüler olmaz.
    -Göğüsleriniz arasındaki mesafe fazlaysa ve göğüsleriniz ayrık duruyorsa, destekli sütyen modelleri bu konuda yardımcınız olacak ve göğüslerinizin birleşik durmasını sağlayacaktır.
    -Göğüslerin kendi ağırlığı, sarkma olmasına neden olabilir. Destekli sütyenler, göğüs ağırlığının bir kısmını üstlendiği için sarma oluşumunu engeller.

Destekli Sütyen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

    Her sütyen modelinde olduğu gibi, destekli sütyenlerde de doğru bedeni tercih etmek önemlidir. Bu sütyenlerde doğru beden; normal sütyen bedeninizden 1 beden daha büyük olarak kabul edilir.
    Destekli ve yarım destekli modelleri karıştırmayın. Yarım destekli modellerin yalnızca alt kısmında destek bulunur ve cuplar, göğsü sarmadığından dolayı potluk oluşumu görülebilir.
    Kumaş seçimine dikkat etmenizde fayda var. Penye ve pamuklu kumaşlar çok daha sağlıklıdır. Saten ve naylon kumaşlar, göğüste terleme ve pişik oluşma riskini doğurur.

 Günlük kullanım için ideal olan bu model, özel günler ve streç formlu kıyafetlerle kullanmak için doğru bir tercih değildir. Göğüs arasının açık olan tasarlanması, büyük göğüslü kadınlar için bir avantaj olup, göğüslerin tahriş olmasının önüne geçse de, dar kalıplı elbise ve badilerle istenilen şıklığa ulaştırmaz. Jakarlı bir model olması, bir dantel kadar zarif ve şık durmasını sağlar; ancak dantel gibi kıyafetin dışarısından belli olmaz. Sırt kısmında ise; dantel ayrıntılar bulunuyor. İç çamaşırınız şık olması sizin için rahatlığı kadar önemliyse, bu modelde istediğinizi bulabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Bırakın